Cohen's Collectief
OVER DE VOORSTELLING
In de winter van 2019/2020 bezocht Johan Cnossen uit Broek een lezing over Leonard Cohen door Frank Kazenbroot, een kloosterling uit Rotterdam. Door de lezing raakte Cnossen geboeid door de prachtige teksten van Cohen en Cohens religieuze zoektocht.
Cnossen besloot als zanger/ fluitist om iets met de liederen van Cohen te doen en omdat Fries zijn eerste taal is, vroeg hij een aantal bevriende tekstschrijvers enkele ‘Cohen songs’ voor hem in het Fries te vertalen. Na verloop van tijd was er een klein repertoire aan Friese Cohen liederen. Met een aantal muzikanten werd het Cohen’s Collectief opgericht. Johan Siemensma stortte zich op de verschillende stukken en schreef nieuwe arrangementen en werkt tevens aan de uitbreiding van het repertoire.
In een speciale dienst werd op 25 augustus 2024 het programma van Cohen’s liederen uitgevoerd in de Hobbe van Baerdt kerk in Joure. Met succes voeren ze dit programma al verschillende keren uit.
Credits
Johan Siemensma: arrangementen en piano, Marcel Prins: viool, Paul Pasveer: basgitaar
Johan Cnossen: zang en dwarsfluit, Joan de Bokx: zang